• et
  • lv
  • lt

Kaitsev puiduõli

Hooldusõli välispindadele – poolläbipaistev – satiinmatt
Kirjeldus
Osmo kaitsev puiduõli on dekoratiivne hooldus kõikidele puitvälispindadele, mis kaitseb puitu mädaniku, sinetuse ja kopituse eest. Toode baseerub naturaalsetel õlidel, on niiskust reguleeriv, 706vetthülgav ja väga ilmastikukindel. Sisaldab UV-kaitset. Pind ei hakka kunagi pragunema, kooruma, kestendama. Seda on väga lihtne peale kanda, pintslijälgi ei jää, ning on lihtne uuendada – lihtsalt kanna üks kiht uuesti puidule. Toode põhineb taimsetel õlidel ja vahadel
Naturaalsed õlid ja vahad tungivad sügavale puitu, hoides selle elastse, hoides muutumast kuivaks ja
rabedaks. Puit saab hingata, niiskus aurustuda.
Tervis ja keskkond
Osmo kaitsvas puiduõlis sisalduvad aktiivsed ained sinetuse, mädaniku ja kopituse, mis vastavad viimastele nõuetele tehnilistes testides (EN113 ja EN152).
OSMO COLORI põhimõtteks on toota ja tarnida tooteid, mis on ohutud ja keskkonnasõbralikud ka tootmise ajal. Tooted ja nendega saavutatud lõpptulemus vastab DIN EN ISO 9001 (kvaliteedijuhtimine) ja DIN EN ISO 14001 (keskkonnajuhtimine) sertifikaatidele.
Kasutusalad
Kõik puitpinnad välistingimustes millel soovitakse säilitada naturaalne ja terve välimus, nt. puitfassaadid, rõdud, aknad, voodrilauad, armatuurid, kattevarjud, suvilad, lillekastid, aiamajad, lehtlad, aiad, võred jms.
Värvitoonid

toon koik
Saadaval 19 erinevat värvitooni.
Lõpptulemust mõjutab puidu enda naturaalne toon. Soovitame tumedaid toone tumedamale ja eelnevalt töödeldud puidule ning heledamaid toone (millel on väiksem UV-kaitse) uutele ja heledatele puitudele. Parimate tulemuste jaoks on soovitav teha proovitükil tooninäidis. Kõiki toone on võimalik omavahel segada. Omavahel toone segades soovitame kasutada suuremat anumat, et toon jääks ühtlane.
Nõutud kihtide arv: 2 (õlitades meranti puitu, soovitame eelnevalt kruntida)
Purkide suurused: 0,75L; 2,5L. Suuremaid koguseid küsida eraldi.
Katvus: 1L = 12m², pehme puit, kaks kihti
1L = 20m², pehme puit, üks kiht.
Karedal puidupinnal kulub rohkem materjali.
Eeltööd
Puidupind peab olema puhas, kuiv (maksimaalne niiskusesisaldus 20%), vaba vanadest lakkidest ja värvidest. Kui soovite lisakaitset sinetuse, mädaniku ja putukate vastu, immutage puitu eelnevalt Osmo puiduimmutiga WR (4001). Kopituse ja rohelise katu eemaldamiseks kasutage Osmo Gard Clean-i.
Korrosioon
Kasutada galvaniseeritud mitteoksüdeeruvaid naelu ja kinnitusi.
Pealekandmine
Osmo kaitsev puiduõli on valmis kasutamiseks. Ära lahjenda, sega hoolikalt. Pind peab olema puhas, kuiv. Pealekandmiseks kasuta jäika, tugevat pintslit. Kanna õhuke kiht mööda puidusüüd ühtlaselt hõõrudes. Jäta kuivama 12 tunniks ja seejärel kanna pinnale teine kiht õli. Kuivamisaeg on ligikaudu 12 tundi (4 tunniga tolmukuiv).
Tööriistade puhastamiseks kasutage White spirit-it.
Hooldus on lihtne, lihtsalt kanna 1 õhuke kiht puhtale kuivale pinnale.
Hoiustamine
Toodet on võimalik säilitada 5 aastat või kauem juhul kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud. Kui toode on külmunud, saavutab ta oma konsistendi toatemperatuuril 24-36 tunni jooksul.
Koostisained
Baas: naturaalsed taimeõlid ja vahad (päevalilleõli, sojaoa õli, takjaõli, karnaoa õli ja kandelilla vaha),
parafiinid Lisaained: sikatiiv (kuivatusaine), vett-tõrjuvad abiained
Lahustid: lõhnatu white spirit (benseenivaba)
Tehnilised andmed
Erikaal (tihedus): 0,9 – 1,1 g/cm³
Viskoossus: 60-70″, 2mm (vastab DIN 53211 sertifikaadile), vedel
Lõhn: tagasihoidliku lõhnaga, kuivanuna lõhnatu
Aktiivsed ained: 0,7% dihlofluaniid 1,0% tsink

Toodet on võimalik osta e-poest >Sisene e-poodi siit