• et
  • lv
  • lt

KKK

Kuidas tuleb puidu pinda Osmo õlivahade kasutamiseks ette valmistada?

Pind peab olema puhas, kuiv (niiskuse sisaldus max 20%) ja sellel ei tohi olla härmatist.

Kas ma võin segada omavahel Osmo värvitoone?

Jah. Vastavate tootesarjade värvitoone võib segada. Näiteks tumedama varjundi saamiseks võib segada Osmo Majavärvi 2404 (kuuseroheline) Osmo Majavärviga 2703 (süsi).komplekt

Nõuanne: Osmo Majavärvi saab tellida 186 RALClassic ja 1950 NCS värvitoonides.

Milliseid välistingimustes kasutatavaid puiduliike on vajalik kaitsta Osmo WR puiduimmutusega?

Kasutades meie Puiduimmutus WR on oluliselt võimalik tõsta kuuse, nulu, männi ja tsuuga vastupidavust.

Kas Osmo WR Puiduimmutusvahendit võib kasutada ilma täiendava viimistlusvahendita?

Ei, Puiduimmutus WR ei saa kasutada iseseisva viimistlusena. Puiduimmutus WR ei taga pindade UV-kaitset. Et puit säilitaks oma loomuliku ilu, tuleb Puiduimmutus WR töödeldud pindu 3 kuu jooksul viimistleda pigmenteeritud tootega nt. toodetega Osmo Majavärv või Lahustivaba kaitsev puiduõli.

Miks esineb välistel puiduviimistlustel seenekahjustusi ja kuidas neid eemaldada?

Kõige sagedamini puidu seened on äratuntavad pruunikate, aga enamasti mustade kohtadena. Sammal ja vetikad katavad viimistlust rohelise kihina. Antud organismid muudavad puidu värvi ja võivad levida üle terve pinna. Puidu nakatumine toimub varjulistes kohtades ning taimede ja vee laheduses niiskuse jt. keskkonna mõjude toimel. värvi luitumist põhjustav seen ei kahjusta puitu. Antud roheline katt on kergesti eemaldatav meie tootega Osmo Gard Clean voi 5% kloriidilahusega (majapidamises kasutamiseks; võib küsida apteegist jne). Selleks, et hoida ära selliste kahjustuste teket, soovitatakse kasutada fungitsiide ja vetikatõrjevahendeid sisaldavaid viimistlusvahendeid (nt. Osmo kaitsev puiduõli).

Kas poolkatvad õlid pakuvad UV-kaitset?

Poolkattev viimistlus annab välispindadele tõhusa kaitsetaseme. Tumedamad pigmenteeritud õlid pakuvad suuremat UV-kaitset kui heledamad. Pealmiseks viimistluskihiks soovitame kasutada värvitut UV-kaitsega või libisemisvastast õli, mis muudab pigmenteeritud õlid vastupidavamaks.

Kas UV-kaitsega värvitu õli sobib puidu töötlemiseks välistingimustes?

Jah, uus UV-kaitsega õli sisaldab spetsiaalseid värvituid koostisosi, mis ei lase UV-kiirtel jõuda puidu pinnani ja seega aeglustab puidu halliks tõmbumise protsessi ning säilitab puidu loomulikku ilu ja välimust.

Miks näib purgis värv teistsugune kui peale pinnale kandmist?

Sõltuvalt puiduliigist, millele õli kantakse, võivad viimistluse lõpptulemused olla erinevate värvivarjunditega. Need varjundid ei pruugi olla vastavuses purgil oleva väikese näitliku värvikleepsuga. Soovitame, enne puidu lõplikku viimistlemist, teha proov samal puidutükil.

Kuidas töödelda terrassi, mis on valmistatud looduslikku õli sisaldavast puidust?

Eksootilised puiduliigid (nt iroko, massaranduba, tiikpuu, bangkirai jne) ja eriti kõrge vaigusisaldusega puiduliigid (nt lehis ja ebatsuuga) sisaldavad aineid, mis muudavad puidu vastupidavaks ning annavad vastupanuvõime seene, sinisuse ja putukate vastu. Kuna meie õlid vajavad avatud poore, aga looduslikud õlid on seal ees ning takistavad Osmo õlide imbumist puitu soovitame antud puiduliikidest valmistatud terrasse lasta ilmastikuoludel mõjutada umbes 3-4 kuud. Peale seda soovitame viimistleda puidu pindu meie spetsiaalsete puiduõlidega, mis on loodud sobima erinevate puiduliikide loomulike värvivarjunditega suurendades nende loomulikku vastupanuvõimet ja andes neile värskema välimuse ning sileda pinna.

Nõuanne: suuremate pindade töötlemiseks pakub Osmo spetsiaalset põrandapintslit (150mm; 220mm; 400mm), mis võimaldab vahendi kiiret ja lihtsat pinnale kandmist.

Kas ma võin Osmo Majavärvi ka pihustiga peale kanda?

Katke puhas ja kuiv pind õhukese Osmo Majavärvi kihiga kasutades pintslit või Osmo rulli ja pintslite komplekti, mis on loodud spetsiaalselt Osmo toodete jaoks. Peale Osmo Majavärvi värvipüstoliga pinnale kandmist, soovitame vajadusel pind pintsliga siluda.