• et
  • lv
  • lt

Puiduõli HS Plus

Kirjeldus
Osmo Lahustivaba kaitsev puiduõli HS Plus on siidjasmati pinnaga sise- ja välistingimustesse mõeldud puidu viimistlusvahend. Vaid ühe kihiga tõstetakse esile puidutekstuur ja süü. Toode põhineb taimsetel õlidel ja on mikropoorne – puit saab viimistluskihi all hingata. Pind ei hakka kunagi

HS Plus pragunema, kooruma, kestendama ning on väga ilmastikukindel. Osmo lahusti- ja veevaba kaitsev puiduõlil on unikaalne 99% kuivainesisaldusega koostis, mis tagab pikaajalise kestvuse ja suure katmisvõime. Ühe kihiga on võimalik saavutada tulemus, mis üldtuntud peitside kasutamisel vajaks kolme kihti, säästes seega aega ja materjali. Toode põhineb taimsetel õlidel ja vahadel. Naturaalsed õlid ja vahad tungivad sügavale puitu, hoides selle elastse, hoides muutumast kuivaks ja rabedaks. Puit saab hingata, niiskus aurustub.

Tervis ja keskkond
Osmo Kaitsevaha ei sisalda biotsiide ega säilitusaineid. Kuiv lõpptulemus vastab EURO sertifikaadile DIN 53160 (higi ja süljekindel) ja EURO-NORM-ile EN 71 (sobiv laste mänguasjadele) ning on ohutu inimestele, taimedele ja loomadele.
OSMO COLORI põhimõtteks on toota ja tarnida tooteid, mis on ohutud ja keskkonnasõbralikud ka tootmise ajal. Tooted ja nendega saavutatud lõpptulemus vastab DIN EN ISO 9001 (kvaliteedijuhtimine) ja DIN EN ISO 14001 (keskkonnajuhtimine) sertifikaatidele.

Kasutusalad
Kõikidele puitpindadele välistingimustes, näiteks käigurajad, aknaraamid, fassaadikatted, voodrilauad, katusealused, aiad, lehtlad, vineerdetailid, katuselaastud, mesilastarud, linnumajad, suvilad, aiamajad, lillekastid jne. Sisetingimustes puidust lagedele ja paneelidele. Sobib ideaalselt vanade õlide-peitside värskendamiseks.

Värvitoonid

HS Plus toonid
Osmo kaitsev puiduõli on saadaval 13 erinevas toonis, mis jäljendavad enimkasutatud puitude toone ja 4-s spetsiaaltoonis. Lõpptulemust mõjutab puidu enda naturaalne toon. Soovitame tumedaid toone tumedamale ja eelnevalt töödeldud puidule ning heledamaid toone (millel on väiksem UV-kaitse) uutele ja heledatele puitudele. Parimate tulemuste jaoks on soovitav teha proovitükil tooninäidis.
Kõiki toone on võimalik omavahel segada. Omavahel toone segades soovitame kasutada suuremat anumat, et toon jääks ühtlane.

Hooldus
Hoolduseks piisab ühest õhukesest kihist.
Purgid on suuruses 0,125L; 0,75L; 2,5L; 25L.
1 liiter katab ligikaudu 26m² pehmet puitu (nt. mänd, kuusk). Kareda pinna (peensaetud) puhul on kulu suurem.

Eeltööd
Puidupind peab olema puhas, kuiv (maksimaalne niiskusesisaldus 20%), vaba vanadest lakkidest ja
värvidest. Kui soovite lisakaitset sinetuse, mädaniku ja putukate vastu, immutage puitu eelnevalt Osmo Puiduimmutiga WR (4001). Kopituse ja rohelise katu eemaldamiseks kasutage Osmo Gard Clean-i.

Korrosioon
Kasutada galvaniseeritud mitteoksüdeeruvaid naelu ja kinnitusi.

Pealekandmine
Osmo kaitsev puiduõli on valmis kasutamiseks. Ära lahjenda, sega hoolikalt. Pind peab olema puhas, kuiv. Pealekandmiseks kasuta jäika, tugevat pintslit. Kanna õhuke kiht mööda puidusüüd ühtlaselt hõõrudes. Kuivamisaeg on ligikaudu 12 tundi (6 tunniga tolmukuiv).
Tööriistade puhastamiseks kasutage white spirit-it.

Hoiustamine.
Toodet on võimalik säilitada 5 aastat või kauem juhul kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud. Kui toode on külmunud, saavutab ta oma kontsistendi toatemperatuuril 24-36 tunni jooksul.

Koostisained
Baas: naturaalne taimne õli (päevalille õli)
Pigmendid: raua, orgaanilised ja titaanium oksiidid (valge pigment)
Lisaained: sikatiiv (kuivatusaine), vetttõrjuvad abiained
Lahustivaba: kuivainete sisaldus 99% (vastab DIN EN ISO 3251 sertifikaadile)

Tehnilised andmed.
Erikaal (tihedus): 1,0-1,2 g/cm³
Viskoossus: 28-34″, 4mm (vastab DIN 53211 sertifikaadile), kreemjas
Lõhn: tagasihoidliku lõhnaga, kuivanuna lõhnatu 

Toodet on võimalik osta  e-poest >Sisene e-poodi siit