• et
  • lv
  • lt

Terrassiõlid

Kirjeldus
Osmo terrassiõlid (läbikumav või värvitu) kaitsevad, hooldavad ja kaunistavad aiamööblit, puidust võresid, terrasse, mis on tehtud tiigipuust, bangkiraist, kotost, irokost ja muudest väärispuitudest, ning immutatud puidust, ebatsuugast, lehisest, seedrist jms. Õli jätab satiinmati ja sileda pinna, mis onväga niiskuskindel ja mustust tõrjuv.Druck
Osmo õlidel on väga suur katvus ja neid on väga lihtne pinnale kanda (tiksotroopsed). Lõpptulemus ei pragune, ei kestenda, kooru. Edaspidiseks hoolduseks kanda peale 1 kiht õli (ilma lihvimata). Toode põhineb naturaalsetel õlidel ja vahadel. Naturaalsed õlid ja vahad tungivad sügavale puitu, hoides seda elastse ja tervena, ei lase muutuda kuivaks ja hapraks. Puit saab hingata, niiskus aurustuda.

Tervis ja keskkond.
Osmo õlid ei sisalda biotsiide ega säilitusaineid. Kuiv lõpptulemus vastab EURO sertifikaadile DIN 53160 (higi ja süljekindel) ja EURO-NORM-ile EN 71 (sobiv laste mänguasjadele) ning on ohutu inimestele, taimedele ja loomadele.
OSMO COLORI põhimõtteks on toota ja tarnida tooteid, mis on ohutud ja keskkonnasõbralikud ka tootmise ajal. Tooted ja nendega saavutatud lõpptulemus vastab DIN EN ISO 9001 (kvaliteedijuhtimine) ja DIN EN ISO 14001 (keskonnajuhtimine) sertifikaatidele.

Kasutusalad
Aiamööbel, puitvõred, terrassid mis on tehtud tiigipuust, bangkiraist, kotost, irokost ja muudest väärispuitudest, ning immutatud puidust, ebatsuugast, lehisest, seedrist jms. Osmo puiduõlid on sobilikud ka muude aia tarvikute jaoks mis vajavad mustuse- ja niiskuskaitset.

Värvitoonid

terrassiolid 007
*Värvitud õlid ei sisalda UV-kaitset.
Nõutud kihtide arv 2 kihti (ilma leeliseta), renoveerimiseks piisat ühest kihist.

Katvus
1 liiter – ligikaudu 24 m², pehme puit, 1 kiht.
1 liiter – ligikaudu 12 m², pehme puit, 2 kihti.
Kare puidupind imab üldiselt rohkem õli.
Taarade suurused 0,75L; 2,5L; 25L

Eeltööd
Puidu pind peab olema puhas, kuiv (maksimaalne niiskusesisaldus 20%) ja härmatisevaba.
Vana värv või lakk tuleb eemaldada lihvides. Eriliselt sileda pinna jaoks kasuta lihvpaberit maksimaalse karedusega 150, eemalda tolm.
Kui võimalik, kanna esimene kiht õli kõikidele külgedele.
Väärispuidud, millel on kõrge vaigusisaldus, on soovitav jätta paariks nädalaks välistingimustesse kuivama. Kui soovitse lisakaitset sinetuse, mädaniku ja kopituse vastu, oleks vaja puitu eelnevalt töödelda Osmo kaitsev puiduõli-ga või Osmo Puiduimmutusvahendi-ga (biotsiidivaba).

Ühilduvus
Võib kasutada puitpindadel millel on kasutatud Osmo välisvärve või muid õlisid.

Korrosioon
Pindadel kus on kõrge niiskustase, kasutada galvaniseeritud mitteoksüdeeruvaid naelu ja kinnitusi.

Pealekandmine
Osmo terrassiõli on valmis kasutamiseks. Sega põhjalikult enne kasutamist. Ära lahjenda! Kasuta tugevat pintslit või puuvillast riidetükki. Kanna õhuke kiht pinnale põhjalikult ja ühtlaselt piki puidusüüd hõõrudes. Jäta kuivama 12 tunniks hea ventilatsiooniga ruumidesse. Teine kiht kanda peale samamoodi. 

Hooldus
Osmo puiduõliga töödeldud pindu on väga kerge puhastada. Kasuta niisket lappi ja Osmo Wisch-Fix-i.

Hoiustamine
Toodet on võimalik säilitada 5 aastat või kauem juhul, kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud. Kui toode on külmunud, saavutab ta oma konsistentsi toatemperatuuril 24-36 tunni jooksul.

Koostisained
50-60% suure kuivainesisaldusega materjalid
Baas: naturaalsed taimeõlid ja vahad (päevalilleõli, sojaoa õli, takjaõli).
Pigmendid: titanium dioksiid (valge pigment), raua oksiidid ja orgaanilised pigmendid. Kõik on ametlikult heaks kiidetud puutööstuses.
Lisaained: sikatiiv (kuivatusaine), vett-tõrjuvad abiained.
Lahustid: lõhnatu white spirit (benseenivaba)

Tehnilised andmed
Erikaal (tihedus): 0.8 – 1.0 g/cm³

Viskoossus: 90-105”, 2 mm (DIN 35 211), tiksotroopne
Lõhn: tagasihoidliku lõhnaga, kuivanuna lõhnatu

Toodet on võimalik osta  e-poest >Sisene e-poodi siit