• et
  • lv
  • lt

Majavärvid

 

Kirjeldus
Osmo Color kattev majavärv on ületamatu kestvusega läbipaistmatu satiinmatt viimistlusvahend sise- ja välistingimustes. Rikkalikud värvitoonid peidavad puusüü, kuid lasevad aimata puidu tekstuuri, jättes alles puidu välimuse iseloomu. Osmo majavärv on valmistatud naturaalsete õlide baasil ning on mikropoorne, lastes puidul hingata.

Pind ei pragune, kooru ega kestenda. On eriti ilma ja UV-kiirguse kindel, vetthülgav ja niiskust reguleeriv. Toodet on kasutatud aastakümneid erinevates ilmatingimustes (mereäärsed paigad ja mäestikud). Osmo majavärv on viskoosne, kergelt pealekantav ja kergelt hooldatav. Tootel on kõrge kuivainesisaldus, tänu millele on sel väga suur katmisvõime ja kauaaegne kestvus. Katab täielikult kahe kihiga. Toode põhineb naturaalsetel õlidel ja vahadel. Naturaalsed õlid ja vahad tungivad sügavale puitu, hoides seda elastse ja tervena, ei lase muutuda kuivaks ja hapraks. Puit saab hingata, niiskus aurustuda.

Värvitoonidvalik 1

Osmo Majavärvi on võimalik saada 19 erinevas värvitoonis.
Kõik toonid on omavahel segatavad. Kui segate erinevaid toone, soovitame kasutada suuremat purki, et segatud toon jääks ühtlane.
Nõutud kihtide arv: kaks (valge värv tumedal pinnal 2-3). Parandamiseks piisab ühest kihist.
Purkide suurused: 0,75L; 2,5L; 25L.

Tervis ja keskkond
Osmo majavärv ei sisalda biotsiide ega säilitusaineid. Kuiv lõpptulemus vastab EURO sertifikaadile DIN 53160 (higi ja süljekindel ) ja EURO-NORM-ile EN 71 (sobiv laste mänguasjadele) ning on ohutu inimestele, taimedele ja loomadele.

OSMO COLORI põhimõtteks on toota ja tarnida tooteid, mis on ohutud ja keskkonnasõbralikud ka tootmise ajal. Tooted ja nendega saavutatud lõpptulemus vastab DIN EN ISO 9001 (kvaliteedijuhtimine) ja DIN EN ISO 14001 (keskkonnajuhtimine) sertifikaatidele.

Kasutusalad
Kõik välistingimuste puitpinnad millel peab olema eriti vastupidav ja kauakestev viimistlus, nt. puidust aiad, fassaadid, voodrilauad, sindlid, lehtlad, aiamajad, paadimajad, aiamööbel jne.
Sobib kõikidele puidutüüpidele, uuele või ilmast rikutud pinnale, karedale või siledale. Ideaalne taastamaks peitsitud, töötlemata või luitunud pindu, andes puidule vajaliku kaitse aastateks.
Sisetingimustes sobib kasutada kõikidel pindadel, mida on vaja viimistleda rikkaliku värvitooniga. Võib kasutada ka kivi ja tellistest seinte (mitte krohvitud), raua ja metallist rennide värvimiseks (kolmekordne katmine on soovitatav).

Katvus
1 liiter katab ligikaudu 16m² siledat pinda kahekordsel katmisel, 26m² ühekordsel katmisel. Karedale puidule kulub rohkem materjali.

Eeltööd
Puidupind peab olema puhas, kuiv (maksimaalne niiskussisaldus 20%), vaba vanadest lakkidest ja värvidest. Metallilt tuleb eemaldada kogu mustus ja rasv. Kui soovite lisakaitset sinetuse, mädaniku ja putukate vastu, immutage puitu eelnevalt Osmo Puduimmutusega WR* (välistöödeks, kood 4001) või Osmo Puiduimmutusvahendiga (sisetöödeks, kood 4006).

Ühilduvus
Osmo Majavärviga võib üle värvida pinnad mis on eelnevalt töödeldud ükskõik millise Osmo õlivahaga. Võib kasutada immutatud puidul ja muude mikropoorsete vahenditega töödeldud pindadel.

Korrosioon
Kasutada galvaniseeritud mitteoksüdeeruvaid naelu ja kinnitusi.

Pealekandmine.
Osmo Majavärv on valmis kasutamiseks. Ära lahjenda, sega väga hoolikalt! Pind peab olema puhas, kuiv. Kasuta tugevat kvaliteetset pintslit. Kanna õhuke kiht piki puidusüüd ühtlaselt hõõrudes. Lase kuivada 12 tundi ning seejärel kanna pinnale teine kiht värvi. Uus puit: kui võimalik, kata kogu puidupind majavärviga enne värvitava toote kokkupanemist ja paigaldamist.

Kuivamisaeg
Umbkaudu 12 tundi – taga hea ventilatsioon (tolmukuiv 6 tunniga).

Hooldus
Hooldus on väga lihtne. Pinna uuendamiseks kandke 1 kiht sama tooni värvi tolmuvahale pinnale.

Hoiustamine
Toodet on võimalik säilitada 5 aastat või kauem juhul, kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud. Kui toode on külmunud, saavutab ta oma konsistentsi toatemperatuuril 24-36 tunni jooksul.

Koostisained
60-65% suure kuivainesisaldusega materjalid
Baas: naturaalsed taimeõlid (päevalilleõli, sojaoa õli, takjaõli).
Pigmendid: titanium dioksiid (valge pigment), raua oksiidid ja orgaanilised pigmendid. Kõik on ametlikult heaks kiidetud puutööstuses.
Lisaained: sikatiiv (kuivatusaine), vetttõrjuvad abiained.
Lahustid: lõhnatu white spirit (benseenivaba)

Tehnilised andmed
Erikaal (tihedus): 1.0-1.2 g/cm³
Viskoossus: 14-18”, 2 mm (DIN 35 211), kreemjas.
Lõhn: tagasihoidliku lõhnaga, kuivanuna lõhnatu.

Toodet on võimalik osta e-poest>Sisene e-poodi siit